امروز اولین جلسه م با مشاوره بود . یادمه اسفند ماه هشتادو چهار وقتی برای اولین بار رفتم پیش مشاور شدیدا مضطرب بودم . اون زمان علت مراجعه م این بود که طرفم قرار بود بیاد ایران وبرای اولین بار همو از نزدیک ببینیم . دنبال راهی بودم که اگه بنا به هر دلیلی نشد کنارش باشم چطور بتونم با این مسئله کنار بیام . بعد از اومدنش به ایران و قطعی شدن تصمیم دونفره مون برای ازدواج و همیشه با هم بودن دیگه به اونصورت نیازی به داشتن مشاور احساس نمیکردم تا الان که ...
امروز خیلی آروم و راحت بودم . همه چیزو از ابتدا تا پایان بطور خلاصه برای مشاور حتی بدون اینکه از قبل چیزی در ذهنم برای گفتن آماده کنم شرح دادم . براش یه نکاتی خیلی جالب بود .
به نکاتی ریز و مهمی  که من حسشون کرده بودم اما بهشون بطور شفاف فکر نکرده بودم اشاره کرد . بیشتر من صحبت کردم و در پایان به این نتیجه رسید که ما باید بتونیم به کمک هم باورهای شما رو تغییر بدیم .


 : ( شما نزدیک پنج سال هست که در ذهن خودت ستونهائی بنا کردی . بعنوان یک حامی - تکیه گاه - کسی که از نظر عاطفی - روحی میتونه شما رو به آرامش و خوشبختی برسونه  ... و حالا عامل همه اون دلخوشیها و امیدواریها پشت شما رو خالی کرده ... پس باید بتونی آرام آرام مسیر خیلی از باورهاتو  نسبت به انتخابت و عشقو احساست  تغییر بدی ... و ...)

نمیدونم اما در کل چیزی که از حرفای امروز استنباط کردم این بود که جناب مشاور میخوان من به این نتیجه برسم که کنارش در زندگی مشترک خوشبخت نبودم تا بتونم راحت تر با این مسائل کنار بیام .

 با کمک خودت باید بتونیم به این نتیجه برسیم که شما دیگه هیچ نیازی به بودن در کنار کسی نداری که  پنج سال با قولا و وعده هاش بهترین فرصتها و آینده ایده آل رو ازت گرفت و در پایان نتونست از حق طبیعی و انسانی خودش . کسی که مدعی دوست داشتنتون بود دفاع کنه و به خواستش برسه .
 در عصری که افراد متجدد از آزادی بیان - سلیقه وعقیده صحبت میکنن این واقعا جایگاهی نداره مردی نتونه از خودش و انتخابش دفاع کنه . انتخابی که هر انسانی واقعا باید از ابتدا برای داشتنش دلایل محکم وقانع کننده و قاطعانه ای داشته باشه . اون هم بعد از گذشت پنج سال از رابطه شما و خوب طرف شما در سنی نیست که بشه ازش چنین اشتباهیو پذیرفت .

نمیدونم . فقط  از خدا میخوام بهم کمک کنه تا قدرتهای درونیمو بشناسم و با تکیه بر اونها این مرحله دشوار زندگیمو پشت سر بذارم .

 نمیدونم فقط همه تلاشمو میکنم همه چیز به حداقل و نهایتا به جدائی محض و مرگ رابطه مون حتی از نظر فکری منجر بشه . رابطه ای که هنوز نمیتونم پایانشو بپذیرم و همش دنبال دلیل و بهانه ای هستم برای ادامه ش ... و خوب خوشبختانه یا متاسفانه هنوز  توجیه زیاد منطقی برای ادامه ش نمیبینم ... 

خدایا منو از موجوداتی که باعث به زیر سوال بردن ارزشها - وجودم وباورها  میشن دور کن . خدایا نیاز به با او بودن رو در شرایطی  که میبینم هیچ آینده شفاف و مطمئنی در کنارش ندارم ازم بگیر ... خدایا خدایا خدایااا ای منبع لایزال هستی بخش - ای خدای پاکیها - خدائی که با قدرتت هست نیست میشه و نیست هست بهم کمک کن . معجزه کن بپذیرم . خدایا اون بیتابی و بیقراریو از قلبم برای همیشه ببر . نمیخوام بیتاب شنیدن صدای کسی باشم که برای داشتنم نتونست قدمی برداره .

خدایا شکرت ... راضیم به رضای تو اگه همه اینها که پیش میان رضای تو باشن ...  دوست دارم خدای مهربونم ...

/ 15 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گلناز

سلام بهار جونم.الهی من فدای اون دل مهربونت بشم که توش غصه داره...هنوز نخوندم مطلبتو.گفتم قبل از اف شدن يه حالی از دوست بهاريه خودم بکنم که دلتنگش بودم

گلناز

وسوسه شدم ان لاين خوندم...عزيزم برات دعا ميکنم که برات بهترين يش بياد.کاش ميشد باهات حرف بزنم.از معجزه ای بگم که خدا برام فرستاد.توام منتظر باش ميادش....منظورم معجزه الهيه

لاله

الهی امين... (برای دعاهای قشنگت)

سحر

سلام بهار جونم.به حرفای مشاور گوش کن عزيزم.من می دونم که اينده خوبی در انتظارته.ايشالا به زودی دل مهربونت آروم بگيره

optimist

بهار نازنینم سلام ! خوبی ؟؟؟؟ امیدوارم خدا همه خواسته های خوب را برات پیش بیاره . بهار ! جالبه ، اما چند روزی هست که به چیزهایی مثل حرف مشاورت دارم فکر می کنم و اصل مطلب اینکه ، این چند سال ما - من و تو - می تونست خیلی خیلی بهتر باشه و اینکه این شرایط و این روزها خیلی هم ایده آل نیستن ( توضیح بیشتر را برات آف می ذارم ) و مطئن باش ، اون بالایی داره کمکت می کنه تا بیشتر و بهتر بدونی که کی هستی ، چون داری سعی میکنی که از نو شروع کنی سلامت و شاد .

رزسفيد

برات دعا می کنم گلم. از خدا بخواه.خودشم کمکت می کنه. موفق باشی عزيزم و قوی

رها

دوستت دارم هوارتاااااااااا دوست جونممممممم

رها

اس ام است رو گرفتم بهار فرستادم گرفتی؟

مهدی

آره - درستش همينه - هم من رو و هم تموم کسانی رو که نگرانت بودن خوشحال کردی - راستش پست قبليت يه خورده ترسناک بود - اما به يه چيز ايمان داشته باش - چيزی که من خودم تجربه کردمش و تاثير معجزه وار اون رو عينا ديدم - البته بايد صبور باشی تا بهت جواب بده - اما خوبيش اينه که می تونی از الان رو جواب مثبتش حساب کنی ....................................................... گذر زمان